A lényeg röviden:
KKV-k pályázhatnak, akiknek van legalább 2 fős létszámuk és van legalább 2 lezárt évük (beszámolójuk két teljes évre, tehát 2021-ben vagy azelőtt alakultak). Ilyen cégből akár 100.000 darab is lehet, így a jelentkezői kör kellően tág.
A támogatás mértéke néhány esettől eltekintve 50% (a legtöbb pályázónak 50% lesz), így érvényesül az 1+1 mottó, azaz 1 forint befektetéshez 1 forint támogatást ad az állam. A legkisebb kérhető támogatás 5 millió forint, a legnagyobb 200 millió.
A kapott támogatást új eszköz(ök) beszerzésére lehet fordítani (technológiai fejlesztés), továbbá IT-s eszközökre és szoftverekre, haszongépjárművekre. Lehet még tanácsadást igénybe venni és napelem kivételével megújuló energetikai beruházásokra is támogatást kérni.
A vállalás:
Nincs létszámtartási kötelezettség, nincs árbevétel vállalás, mindössze 3 évig kell megtartani (működtetni) a pályázat keretén belül vásárolt elemeket.
A bibi:
Az embernek lehet egy olyan érzése, hogy ezek a feltételek túl könnyűek és biztos van valahol egy csavar. Van, igen! A legnagyobb kihívás, hogy rövid lesz leadási határidő. Igaz, hogy a kiíró bőséges határidőt biztosít a pályázatok benyújtására, ám egy apróbetűs rész mégis van (nagyon sok más apróbetűs rész mellett): ha a pályázók lejegyzik a felkínált keretösszeg kétszeresét, úgy a rendszer automatikusan lezár. Ha reálisan nézzük, valószínűleg csak 1.200-1.500 cég fog támogatást kapni, azaz maximum 3.000 cég ki is meríti a felkínált keret kétszeresét. Mégis, ha idő előtt lezárna a pályázat, biztos lehet majd számítani keretemelésre, újabb körökre.
További információért, tanácsadásért töltse ki a kapcsolatfelvételi űrlapunkat.