Addig is ezeket tudjuk:
A program főbb jellemzői:
Keretösszeg: Összesen 440 milliárd forintos támogatás válik elérhetőve és ez összesen 10 különböző pályázati lehetőség formájában jelenik meg.
Támogatott területek:
- Energiahatékonysági beruházások: Várhatóan 270 milliárd forint áll rendelkezésre a vállalkozások számára épületek szigetelésére és a gyártási folyamatok energiahatékonyságának növelésére. Jelenleg bizonytalan, hogy az energiahatékonysági fejlesztések keretében kizárólag új, korszerűbb, jobb energiahatékonyságú gépek beszerzése is támogatható-e, vagy a támogatás csak épületszigeteléssel együtt igényelhető. A támogatási intenzitás várhatóan 40-50% mértékű lehet.
- Energiatárolás: A cégek pályázhatnak energiatárolók létesítésére, hogy a megtermelt napenergia később is hasznosítható legyen. Ennek várhatóan az lesz majd a feltétele, hogy a cégek már rendelkezzenek naperőmű kapacitással.
- Megújuló energiaforrások: A program támogatni fogja a napenergia mellett a biogáz és biometán előállítását is. Itt a pályázói kör már várhatóan erre szakosodott vállalkozásokat fogja célba venni.
- Távhőrendszer korszerűsítése: A távhőszolgáltatók külön pályázhatnak a rendszerek zöldítésére és modernizálására.
Ebből a négy területből lesz majd a beharangozott 10 pályázati kiírás. Várhatóan lesz közöttük olyan, ami széles körben tömegeket mozgat és néhány olyan kiírás, ami specifikus kritériumokkal, célterületre fókuszál.